Informacija apie oro kondicionieriai

Oro kondicionieriai

Oro kondicionierius yra prietaisas skirtas gyvenamų patalpų taip pat ofisų bei didelių pramoninių patalpų vėsinimui. Kompresoriaus ,kuris naudoja elektros energiją, pagalba yra suspaudžiamos šaldymo agento dujos, kurios vėliau yra atvėsinamos kondensatoriaus pagalba ir virsta į skystį per droseliavimo vožtūvą arba kapiliarą yra paduodamos į vidinę oro kondicionieriaus dalį kur garuoja ir to pasėkoje turime žemą kondicionieriaus vidinės dalies (garintuvo) temperatūrą. Ventiliatoriaus pagalba ta temperatūra yra paduodama į mūsų vėsinamas patalpas. Pirmasis oro kondicionierius yra išrastas JAV 1902 metais. Jį sukūrė  Willis Havilandas Carrieris. Nuo to laiko technika yra ištobulinta ir kas metus vis tobulėja. Šiais laikais niekam nenuostabu kad oro kondicionierių gali valdyti iš bet kurio pasaulio krašto per WiFi priedėlį, kuris jau dažname modelyje yra nemokamas. Dabar pasaulyje pagrindiniai technikos inovatoriai ir tobulintojai yra Japonijos įmonė Daikin, kuri turi savo gamyklas Europoje (Belgija, Čekija, Turkija).Oro kondicionieriai yra skirstomi į buitinės klasės ir LCAC (Light Comercial Air Conditionier) kitaip vadinami pusiau pramoniniai. Apžvelgsime visus:

Buitiniai oro kondicionieriai

Buitiniai oro kondicionieriai yra sieninio tipo nuo 2 kW iki 7 kW šaldymo galios. Taip pat prieš keletą metų atsirado sieniniai bevėjai oro kondicionieriai, kuriuos pirmieji Lietuvos rinkai pradėjo tiekti korėjiečių kompanija Samsung, Dabar atsirado ir kinų gamintojo Midea Breezless modeliai. Jų ypatumas yra tas, kad kai yra pasiekiama patalpos temperatūra oro išpūtimo anga užsidaro ir oras į patalpas yra tiekiamas per tūkstančius mažų skylučių. Gaunamas bevėjis patalpų vėsinimo efektas.

LCAC pusiau pramoniniai oro kondicionierių tipai yra keturi:

Kasetiniai

Kasetinio tipo kondicionieriai yra nuo 3,5 kW iki 16 kW šaldymo galios .Jų privalumas yra tas kad jie turi keturių krypčių oro išpūtimą ir yra gražiai sumontuojami į pakabinamas lubas. Dažnai klientai juos renkasi ofisų vėsinimui.

Konsoliniai-palubiniai

Konsoliniai-palubiniai oro kondicionieriai yra nuo 3,5 kW iki 16 kW šaldymo galios. Jų privalumas yra tas kad jie turi ilgą oro srautą. Dažnai montuojami sandėliavimo patalpų vėsinimui arba prekybos salėse.

Ortakinio tipo

Ortakiniai oro kondicionieriai yra nuo 3,5 iki 16 kW šaldymo galios .Jie yra naudojami kai reikia atvėsinti kelias patalpas vieno oro kondicionieriaus pagalba. Be to vidinis blokas yra paslėptas po lubom. Dažnai montuojami namuose kur yra daug kambarių arba viešbučiuose.

Multi Split Sistemos

Tai kondicionavimo sistema kuri sukonstruota taip, kad prie vieno išorinio bloko galima pajungti iki 5 vidinių blokų. Jos naudojamos ofisų, privačių namų, vėsinimui kai nėra galimybės sumontuoti daug išorinių blokų. Multi sistemos yra nuo 4 kw iki 12 kW šaldymo galios. Vidiniai blokai gali būti sieniniai, kasetiniai, ortakiniai pasirinktinai.

Negalite išsirinkti tinkamo oro kondicionieriaus? Parašykite mums ir mūsų konsultantas su Jūmis susisieks tą pačia dieną!

Spausdami mygtuką, Jūs sutinkate su privatumo politika.

Visų aprašytų oro kondicionierių naudingo veikimo koeficientas vėsinant SEER yra apie 6-8.Tai reiškia kad iš vieno kW elektros energijos gauname apie 6-8 kW vėsinimo galios.
Pirkinių krepšelis