Šilumos siurbliai

Šilumos siurbliai

Šilumos siurblys yra išrastas tobulinant oro kondicionierių. Kompresoriaus pagalba, kuris yra varomas elektra suspaudžiamos šaldymo agento dujos. Jų temperatūra siekia iki 90C.Vykstant šaldymo agento kondensacijai yra išgaunama šiluma iki 65C kuri yra panaudojama patalpų šildymui. Apžvelgiame Oras- Oras ir Oras-Vanduo šilumos siurblius.

Oras-Oras šilumos siurbliai

Oras-Oras šilumos siurblys šildo patalpų orą vidinės dalies šiuo atveju ( kondensatoriaus) pagalba. Vidinėje šilumos siurblio dalyje kondensuojasi šaldymo agento dujos, ventiliatoriaus pagalba yra paduodamas šiltas oras mūsų patalpų šildymui. Oras-oras šilumos siurbliai yra taip pat ir geri oro kondicionieriai. Kiekvieną Oras-oras šilumos siurblį drąsiai gali vadinti ir oro kondicionieriumi. Bet oro kondicionierius negali būti naudojamas kaip oras-oras šilumos siurblys, kadangi jis yra sukonstruotas vėsinimui ir esant šaltesniam lauko aplinkos orui paprasčiausiai nebešildys, o gal net ir save susinaikins. Oras-oras šilumos siurbliai yra sukonstruoti taip kad veiktų esant -25C lauko temperatūrai turi daug didesnius išorinės dalies šilumokaičius, papildomas angas vandens nuvarvėjimui iš išorinio bloko, kad nesikauptų ledas, taip pat ir šildymo elementus kurie neduoda kauptis ledui išorinėje oras-oras šilumos siurblio dalyje. Kaip ir oro kondicionierių gamyboje bei tobulinime lyderis yra tas pats Japonijos kompanija Daikin. Jie pirmieji sukonstravo laisvai kabantį išorinės dalies šilumokaitį, paprasčiausiai išpjaudami skardą po šilumokaičiu, kad vanduo laisvai išbėgtų nesudarydamas ledo išorinėje šilumos siurblio dalyje. Kas leido atsisakyti papildomo dugno šildymo elemento. Šilumos siurblių oras-oras tipai yra sieniniai 2,5 kW iki 7,4 kW ir sieniniai bevėjai Midea, Breezless ir Samsung Nordic 2,5kW ir 3,5 kW .

Negalite išsirinkti tinkamo šilumos siurblio? Parašykite mums ir mūsų konsultantas su Jūmis susisieks tą pačia dieną!

Oras-vanduo šilumos siurbliai

Oras-vanduo šilumos siurbliai veikia tokiu pat principu kaip ir oras-oras tik šiluma yra panaudojama termofikato šildymui .Šilumos nuėmimas yra vykdomas per vandeninį šilumokaitį. Kadangi reikalingas ne tik patalpų šildymas, bet ir karšto vandens ruošimas tai galimi modeliai su integruota vandens ruošimo talpa. Oras-vanduo šildymo galia yra nuo 4 kW iki 25 kW. Rinkoje esantys modeliai be integruotos vandens ruošimo talpos yra lyg ir pigesni, tačiau jiems reikia papildomai instaliuoti vandens ruošimo talpą, triegį srautų skirstymo vožtuvą, papildomą vandens šildytuvą, magnetinį paleidėją. Modeliai su integruota vandens talpa viską tą jau turi, be to viskas yra sukonstruota gamykloje iš kokybiškų medžiagų.
Šilumos siurblių naudingo veiksmo koeficientas šildant COP yra iki 5.Tai reiškia kad iš 1 kW el.energijos galima gauti iki 5 kW šiluminės energijos. Tačiau tai yra tik esant +7C lauko temperatūrai. Kadangi mūsų klimato zonoje vidutinė žiemos temperatūra yra apie-7C vidutiniškai COP bus lygus 3.
Pirkinių krepšelis